Ostatnie wpisy na blogu

Awaria serwera, czyli przywracanie wszystkich danych

Niemal każde przedsiębiorstwo gromadzi bardzo dużą ilość danych, które muszą być gdzieś przechowywane. Aby były w pełni bezpieczne i nie zajmowały potrzebnego miejsca, trafiają one na firmowe serwery, odpowiednio skonfigurowane do pracy z pozostałymi systemami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że serwery i macierze RAID to tylko urządzenia, które niestety mogą się uszkodzić w różnych okolicznościach. Warto wiedzieć, że dzięki specjalnym połączeniom odzyskiwanie danych z każdego z dysków nie powinno stanowić większego problemu, zwłaszcza kiedy pojawiają się problemy z samym serwerem, a nie jego zawartością.

Przygotowania serwisowe do odzyskiwania plików firmowych

Odzyskiwanie danych z serwerów jest procesem złożonym, który wymaga odpowiedniego przygotowania sprzętu przez specjalistów. Liczne serwisy, naprawiające urządzenia w przedsiębiorstwach, na pewno niejeden raz miały do czynienia z taką awarią, co sprawiło, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat. Z ich pomocy najczęściej korzystają centrale firm, posiadające biura w dużych miastach, gdzie znajduje się największa ilość serwerowni. Można powiedzieć, że odzyskiwanie danych we Wrocławiu stanowi bardzo duży odsetek wszystkich napraw, wykonywanych w przedsiębiorstwach przechowujących duże ilości plików. Profesjonaliści wykorzystują w tym celu pamięć masową o większej pojemności niż wszystkie dyski wchodzące w skład serwera. Jednak to od zaawansowania oraz stopnia uszkodzenia zależy sposób, w jaki dane zostaną odzyskane.

Odzyskiwanie danych przy pomocy profesjonalnych programów

Nawet specjaliści w swojej pracy wykorzystują programy, które pozwalają na odtworzenie obrazu danych, jakie znajdowały się na dyskach serwerowych. Nie ulega wątpliwości, że są one jednak zdecydowanie bardziej zaawansowane, niż te dostępne powszechnie w sieci. Z ich pomocą odzyskiwanie danych jest nie tylko łatwiejszym procesem, ale można to zrobić zdecydowanie szybciej, niż samodzielnie. Poza tym nie pojawia się nawet najmniejsze prawdopodobieństwo, że może dojść do uszkodzenia jakiegokolwiek sektora dysku podczas jego sprawdzania.

Najlepszym sposobem, by zapobiec problemom z uszkodzeniem dysków bądź całego serwera jest robienie kopii zapasowych. Najczęściej przypomina się o tym dużym przedsiębiorstwom dopiero w sytuacjach awaryjnych, kiedy duża część danych zostanie utracona. Dlatego popyt na odzyskiwanie danych z serwerów cały czas wzrasta, zwłaszcza w miejscach, gdzie nawet ich chwilowa utrata automatycznie przekłada się na spadek zysków firmy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.