Ostatnie wpisy na blogu

Czy można odzyskać utracone pliki z telefonu komórkowego?

Żyjemy w czasach, kiedy to telefon komórkowy jest najważniejszym urządzeniem dla wielu z nas.Zabieramy go ze sobą w każde miejsce, wykonujemy zdjęcia, robimy notatki, przesyłamy ważne pliki – daje wiele możliwości, które wykorzystywane są na każdym kroku. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy poprzez upadek, zalanie czy przypadkowe usunięcie, dochodzi do uszkodzenia pamięci i tracimy ważne dla nas dane. Wiele osób w tym momencie próbuje szybko ponownie uruchomić urządzenie, by zgrać wszystko na inne urządzenie, jednak odzyskiwanie danych z telefonu uszkodzonego nie jest takie proste.

Przywracanie danych samodzielnie

W sieci dostępnych jest coraz więcej programów, które pomagają w odzyskiwaniu danych z różnych urządzeń, w tym także telefonu. Niestety duża ich część jest odpłatna za konkretne usługi, przez co możliwości użytkowników są znacznie ograniczone. Warto również wspomnieć, że odzyskiwanie danych ze smartfona przy pomocy komputera nie sprawdza się w każdym przypadku – całkowity reset telefonu czy uszkodzenie płyty głównej może wymagać ingerencji profesjonalistów, wyposażonych w zaawansowany sprzęt. Nie oznacza to jednak, że nie można podjąć samodzielnej próby przywrócenia zdjęć czy kontaktów, zanim udamy się do serwisu. Wystarczy pobrać jeden z dostępnych programów, przeskanować za jego pomocą telefon oraz zobaczyć, czy uda się odzyskać choć część z ważnych plików.

Profesjonalne punkty odzyskiwania plików

Jeśli próba samodzielnego przywrócenia danych zakończyła się niepowodzeniem, jedynym ratunkiem jest specjalistyczny serwis. Dzięki odpowiedniej wiedzy i profesjonalnym narzędziom nawet odzyskiwanie skasowanych SMS czy zdjęć nie stanowi dla nich problemu. Wszystko oczywiście zależy od wersji systemu telefonu oraz modelu, ponieważ każdy może wymagać zupełnie odmiennych metod oraz aplikacji. Największym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że smartfon pozostanie nienaruszony i zazwyczaj uda się odzyskać pliki każdego rodzaju: kontakty, zdjęcia, filmiki i wiele innych.

Jeszcze do niedawna wiele osób wychodziło z założenia, że uszkadzając jakikolwiek moduł telefonu, automatycznie tracą wszelkie dane. Teraz jednak dostępnych jest wiele narzędzi, które mogą wspomóc proces odzyskiwania oraz przywrócić choć część z nich z powrotem na urządzenie. Dzięki tak nowoczesnym technologiom nie trzeba martwić się o przypadkowo usunięte zdjęcia czy kontakty, niemal wszystko jest możliwe do zrobienia. Jeśli nie samodzielnie, to w serwisie na pewno podejmą się przywrócenia danych na każdym urządzeniu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.