Ostatnie wpisy na blogu

Zepsute sektory dysku i sposób na odzyskanie plików

Każdy komputer wyposażony jest w niezbędne komponenty, które ułatwiają nam korzystanie z powszechnie dostępnych zasobów, ale również tego, co sami chcemy w nich przechować. Wykorzystujemy w tym celu przede wszystkim pamięć w postaci dysku, składający się z wielu sektorów, a często także partycji, przeznaczonych do innych celów. W innym miejscu przechowywane są programy, w innym zdjęcia, a jeszcze innym cały system – pozytywnie wpływa to na działanie całego sprzętu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy dochodzi do uszkodzenia jednej z partycji bądź kilku sektorów, co ogranicza dostęp do plików znajdujących się w tych miejscach. Jak więc przeprowadzić odzyskiwanie danych z dysku w pełni bezpiecznie?

Rodzaj dysku i jego wpływ na przywracanie plików

Na rynku dostępne są dwa rodzaje dysków, jakie umieszczane są w komputerach – HDD oraz SSD. Każdy z nich posiada odmienną strukturę oraz działa na innych zasadach, przez co sposoby odzyskiwania danych są zupełnie inne. O ile w przypadku dysku HDD niemal każdy specjalista poradzi sobie z całkowitym odzyskaniem danych, tak w przypadku dysku SSD jest to nieco bardziej skomplikowane. Aby móc przeprowadzić odzyskiwanie danych z dysku niezbędne są zaawansowane algorytmy, jakich używają producenci do budowy profesjonalnego sprzętu. Niestety niewiele serwisów podejmuje się tak trudnego zadania, ponieważ bez znajomości sposobu kodowania dysku nie da się wykonać żadnych działań.

Czy da się odzyskać wszystkie pliki?

Po wielu nieudanych próbach samodzielnego odzyskiwania danych z dysku komputerowego warto skorzystać z pomocy specjalistów. W dużych miastach jest wiele punktów, które specjalizują się w przywracaniu partycji do sprawności czy rozkodowywaniu uszkodzonych sektorów. Decydując się na odzyskiwanie danych z dysku w Krakowie czy w innym rozwiniętym technologicznie mieście, ma się zdecydowanie większe szanse na przywrócenie wszystkich plików. Wiele lat doświadczenia tamtejszych specjalistów oraz zaawansowany sprzęt poradzą sobie nie tylko z każdym uszkodzeniem, ale również z każdym rodzajem dysku.

Proces przywracania danych komputerowych nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza w przypadku uszkodzonego dysku. Błędne sektory czy uszkodzone partycje to tylko część problemów, jakie mogą spotkać posiadaczy dysków HDD. Dyski SSD są bardziej wytrzymałe, jednak kiedy dojdzie do ich uszkodzenia, należy szukać najlepszych specjalistów w kraju, dla których praca z algorytmami producenckimi nie stanowi najmniejszego problemu. Odzyskiwanie danych z dysku nie powinno więc zająć im zbyt wiele czasu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.